Genel Bilgiler


1999 yılında kurulan bölümümüz, 2002 – 2003 eğitim öğretim döneminde özel yetenek sınavları ile öğrenci alımına başlamıştır. Gerek geleneksel yöntemlerle, gerekse teknolojinin olanaklarından yararlanarak sanatsal bakış açısıyla üretime yönelten öğretim programı, değişen teknoloji ve sektörel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak geliştirilmiş ve 4 yıllık bölümümüzden mezun olan öğrencilerimizin alanlarında teknik ve teorik anlamda yetkin bireyler olmaları hedeflenmiştir. Sektörden firmalar ve sivil toplum kuruluşları ile iletişim halinde olunarak bölüm öğretim elemanları ve öğrencileri ile ortak projeler gerçekleştirilmekte, sergiler açılmaktadır.

Alanında gerek eğitim kalitesi, gerekse katıldığı ve düzenlediği sanatsal etkinliklerle, adından söz ettirmeyi misyon edinmiştir.

Gerek geleneksel yöntemlerle, gerekse teknolojinin olanaklarından yararlanarak sanatsal bakış açısıyla üretime yönelten öğretim programı ile değişen teknoloji ve sektörel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak geliştirilmiş ve 4 yıllık bölümümüzden mezun olan öğrencilerimizin alanlarında teknik ve teorik anlamda yetkin bireyler olmaları hedeflenmektedir.

Gerek eğitim öğretim kalitesini gelişen teknoloji ve sektörel ihtiyaçlar ile paralel olarak iyileştirmek, gerekse ulusal-uluslararası platformda da katıldığı ve düzenlediği sanatsal etkinliklerle adından söz ettirmeyi amaç edinir.

4 yıllık örgün eğitim veren bölümümüz, teorik ve pratik derslerle programını zenginleştirmiştir.

Bölümümüze yatay ve dikey geçişle öğrenciler alınmaktadır.

1 adet karanlıkoda, 2 adet fotoğraf stüdyosu, 1 adet görüntü işlenebilen bilgisayarların ve projeksiyonun bulunduğu derslik bulunmaktadır.

Öğrenci Profili
Eğitim Öğretim Sistem
İletişim
KoordinatörlerEksik Alan : Programa ait akademik kadro bulunamamıştır.