Beslenme Olanakları

Üniversitemiz kampüsü içerisinde öğrencilere yönelik Türk yemeklerinden, fast food yiyeceklerine kadar, çeşitli restaraunt, cafeterya, cafeler ve üniversitemize ait öğrenci yemekhanemiz mevcuttur.

Merkezi Yemekhane Hizmetleri
Üniversitemiz öğrencilerine öğle yemeği hizmeti, kampus içindeki Merkezi Yemekhanede tabldot olarak verilmektedir. Merkezi Yemekhaneden faydalanmak isteyen öğrencilerimiz; yemek maliyetinin Üniversite Yönetim Kurulu tarafından tespit edilen bir kısmını katılım payı olarak ödemek suretiyle yemek yiyebilmektedirler. Yemek maliyetinin geriye kalan kısmı ise, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bütçesinden karşılanmaktadır. Öğrencilerimiz 4 kap menüden oluşan öğle yemeğini, otomasyon sistemi ile hizmet veren yemekhanemizde kimlik kartlarına istedikleri kadar para yükleyerek yiyebilmektedirler. İki mutfak ile hizmet veren birimde Diyet Uzmanları tarafından 5179 Sayılı Gıdaların Üretimi, Tüketimi Ve Denetlenmesine Dair Kanun Hükmünde Kararname, TSE Standartları, Türk Gıda Kodeksi, Sağlık Bakanlığı Yönetmeliklerine ve Kalite Yönetim Sistemine uygun olarak çalışmalar yapılmaktadır.
Ayrıca Yakut Yaşam Alanı içerisinde açılan yeni modern yemekhanemiz Şubat 2011 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Kampus dışındaki Akademik Birimlerde de öğrencilerimize öğle yemeği hizmeti verilmektedir.

Kantin Hizmetleri
Öğrencilerin beslenme ve ders dışı zamanlarında dinlenme ve eğlenmelerine yönelik olarak, fakülte ve yüksekokullarda kantin/kafeteryalar bulunmaktadır.
Bunların dışında; öğrencilerin sosyal-kültürel çalışma ve ihtiyaçları için yapılmış Olbia Kültür Merkezinde ve Yakut Yaşam Alanında her türlü beslenme ihtiyacının giderilebileceği market, lokanta, kafeterya, fast food salonları mevcuttur. Kampüs içerisindeki tüm kantin ve kafeteryaların gıda güvenliği ve hijyeni Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı denetimi altındadır.